AKP devleti

Ya yeminle dilenci gibi olduk, biz öğretmenler nereye gitsek okul için ne yapabiliriz bunu düşünüyoruz sürekli. Geçen okuldan bir öğretmen arkadaş ygs sınavında gözetmenlik yaparken tabiki aklından ösym'nin kalemlerini toplamayı geçirmiş, her öğretmen gibi. Sınavdan önce öğrencilerden rica etmiş. Öğrencilerden bir iki tanesiyle diyaloga girmişler. Öğrenciler, işte siz nerde öğretmensiniz gibi sorular sormuşlar.
Efendim bu öğrenciler akp gençlik kollarındanmışlar. Okulumuza yardım etmek istediklerini söylemişler. Netekim hemen sonuç verdi ilgileri. Hemen beyaz tahta ayarlamışlar, bir projeksiyon ve bugün bahsettikleri 10 milyarlık bir şey, artık ne ise onu bilmiyoruz ve okulumuzu yenilemek için de uğraştıklarını söylediledir.
Ezcümle, resmi yollardan ne kadar uğraşsak bir şey olmuyor, yaprak kıpırdamıyor. Kışı odunsuz geçirdik. O kadar yazı falan bir şey olduğu yok. Bir iki genç bile neler yapıyor, ellerinde neler var, kurumlar orada insanları oyalıyor, biz de bekliyoruz ki dürüst insanlar gibi iş yapılsın.
Bu ülkenin kaderi bu sanırsam ne yapsak değişmiyor. Her gelen kendi ağını kuruyor. Hiç bir şeyde düzelmiyor. Palyatif düzelmeler ise, yapanın işine yarıyor. Seçim öncesi kısa, etkili ve hızlı hizmetlerle meclise girip esas parsayı kendileri alıyorlar.


Hiç yorum yok: